NS Wandeling Kampina
“Smalle beekjes, heidevelden, bossen en vennen zijn de hoofdbestanddelen van het vele natuurschoon langs deze route. De grote heide van de Kampina is een waardevol natuurgebied, waar zeldzame planten en dieren voorkomen. De Vereniging Natuurmonumenten heeft medewerking verleend bij het uitzetten van een prachtige route door dit Natuurgebied de Kampina. Op de heide grazen (soms) schapen en runderen. De tocht gaat verder door de afwisselende Oisterwijkse bossen en vennen.”
- Van station Boxtel naar station Oisterwijk (18 km).
- De route volgt het Brabants Vennenpad (Streekpad).
Verslagje
Op zaterdag 11 januari 2025 wandelde een groep van 6 mannen en 5 vrouwen (44 t/m 56 jaar) deze populaire NS route. Vier deelnemers stuurden hun verslagje en reactie. Hier zijn deze samengevoegd tot één verslag:
We hebben een erg leuke wandeling gehad.
Het was de hele dag mistig, maar doordat er sneeuw lag en rijp op de hei en het gras, was het een bijna mystieke omgeving. Ik heb niet veel foto's maar hopelijk geven ze wel een beeld.
Het was na de bebouwde kom een afwisselend landschap met veel vennetjes en bosgebied. Onderweg kwamen we nog grazende runderen tegen in een verstild landschap.
De route zelf was best uitdagend. Er lag veel water en sommige paden bleken niet begaanbaar. Het was soms improviseren om om de plassen en de modder heen te komen, en een enkele keer lukte dat niet en moesten we zelf een alternatief bedenken. Goed voor het groepsgevoel!
Doordat iedereen eigenlijk wel met iemand aan het praten was, zijn we een paar keer een klein stukje verkeerd gelopen. Maar dat konden we snel herstellen.
Door de sneeuw en de aangevroren mist was de natuur prachtig om te zien voor zover je kon kijken. De zon probeerde na 13.00 uur voorzichtig door te breken wat maakte dat we iets verder weg konden kijken over de mooie vennen. Onderweg bij een bankje hebben we even gepauzeerd.
Doordat er zoveel water stond, leek het niet mogelijk om via Boshuys Venkraai naar het einde te komen. We waren al wat later doordat we een paar keer fout hadden gezeten en om moesten lopen dus hebben we in een democratisch proces besloten om af te korten via bij Boshuys Hermitage. De Komoot app kwam hierbij goed van pas.
Bij Hermitage was er gelukkig een half uurtje plaats voor ons elven. Daar konden we ons opwarmen aan de thee, koffie en warme chocomel met iets lekkers erbij.
De uitbaatster was niet heel blij om eea per persoon af te rekenen, maar een ieder kon wel 1/11 deel van de rekening apart betalen.
Al met al bijna 20 km gelopen. Ik heb een heel leuke dag gehad. Leuke mensen, en vooral met de dames een leuke klik.
Groeten en wellicht tot een volgende keer!
- Het was een mooie wandeling, ook avontuurlijk zo in de mist met het bevroren landschap.
- Het was een prachtige mistige tocht met vele uitdagingen.
- Al met al een fijne wandeling gehad met aardige mensen.
- We hadden een gezellige wandelgroep waarvan in ieder geval 2 personen al contact met elkaar hebben opgenomen na de wandeling om samen nog een keer af te spreken.
- De sfeer in de groep was goed. Kampina was erg mooi, veel witte rijp, bijzonder gezicht. Ik kom er zeker nog eens terug, maar dan met minder kou en beter voorbereid qua route en evt te hoog water.
- Ik had met iemand een goede klik, we hebben een tweede wandeldate afgesproken, dat vind ik wel bijzonder. Ik ben benieuwd.
- Deze route is meer geschikt om te wandelen in een droog seizoen.
- De roodgele markering volgen gaat niet goed, je moet deze wandeling echt met navigatie lopen.



Wil je LID worden of DeWandeldate Agenda volgen?
- Ben je Single? Meld je gratis aan als Lid van DeWandeldate.
- Ontvang wekelijks onze Tips & Agenda.
- Bekijk hier alle blogs op DeWandeldate Tips en Agenda.
- Volg DeWandeldate ook op Bluesky en Instagram en Facebook en LinkedIn.
© DeWandeldate, 22 november 2024. Update 13 januari 2024.
1513 weergaven - Groepswandelingen, Wandelen met Singles